Konferencja „Ku trzeźwości narodu – wezwani do działania”

W sobotę 3 czerwca na Uczelni Jańskiego w Łomży odbyła się konferencja „Ku trzeźwości narodu – wezwani do działania”. Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Diakonii Ruchu Światło Życie. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Spotkanie rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży. Konferencję rozpoczął JM Rektor Uczelni Jańskiego w Łomży ks. dr hab. Piotr Kulbackim. W trakcie konferencji poruszono następujące zagadnienia: Jakie relacje w rodzinie umacniają trzeźwość ( mgr Wioletta Wiśniewska, współpracownik Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej): Narodowy Program Trzeźwości w parafii (Ks. dr hab. Piotr Kulbacki, Zespół Konferencji Episkopatu Polski da. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych): Odpowiedzialność samorządu lokalnego za trzeźwość (mgr Jolanta Terlikowska, pedagog, socjoterapeuta, specjalista są rozwiązywania problemów alkoholowych, specjalista są. FASD); Zadania i działania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w środowisku lokalnym (gen. Andrzej Kowalski Ruch Światło Życie, KWC)

LEAD Technologies Inc. V1.01