Celem studiów podyplomowych Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy jest podwyższenie kwalifikacji osób zatrudnionych, lub mających w przyszłości podjąć pracę w służbach BHP, a także aktualizacja oraz uzupełnienie wiedzy i umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
Dla osób, które nie ukończyły studiów wyższych o specjalności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, ukończenie studiów podyplomowych pozwoli, zgodnie z obowiązującymi przepisami, na kontynuowanie lub podjęcie pracy w zakładowych służbach BHP.
Studenci w szczególności zostaną zapoznani z zagadnieniami niezbędnymi do pełnienia odpowiednich stanowisk w działach BHP, wraz z aspektami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej. Wiedza ta pomaga wykształcić prawidłowe wzorce działania, uczy w jaki sposób zachować się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu pracowników.
Warto również zwrócić uwagę, że w każdej firmie liczącej powyżej stu pracowników musi być zatrudniony specjalista odpowiedzialny za bezpieczeństwo pracy – inspektor BHP. Małe firmy najczęściej korzystają z usług specjalistów BHP prowadzących własną działalność gospodarczą.
Studia są zgodne z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2004 r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy. Rozporządzenie to nakłada obowiązek na pracowników służb bhp zatrudnionych na stanowisku inspektora, starszego inspektora, specjalisty, starszego specjalisty i głównego specjalisty do spraw bhp posiadania zawodu technika bhp lub wykształcenia o kierunku specjalizacji bhp albo ukończenia studiów podyplomowych w zakresie bhp.
Kandydaci na studia podyplomowe muszą posiadać wykształcenie wyższe i legitymować się dyplomem ukończenia studiów I stopnia lub studiów II stopnia lub też jednolitych studiów magisterskich. Rekrutacja odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń.
Absolwenci studiów podyplomowych otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych na drukach ustalonych w obowiązujących przepisach (wzór MEN I-9aSW). Warunkiem uzyskania świadectwa jest pozytywne zaliczenie wszystkich przedmiotów objętych planem kształcenia oraz uzyskanie pozytywnej oceny na egzaminie końcowym.
Wykorzystując bony możesz dofinansować nawet do 88% kwoty studiów podyplomowych.
Dowiedz się więcejStudia kierowane są do: pracowników przedsiębiorstw; pracowników administracji samorządowej; absolwentów wyższych uczelni zajmujących się, lub zamierzających zajmować się w pracy zawodowej problematyką BHP. Szerokie spektrum zagadnień będących przedmiotem zajęć pozwala na uczestnictwo w nim zarówno ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją karierę w służbach bhp, jak i osób pracujących w nich od wielu lat.
Zapisz się na Studia Podyplomowe na Uczelni Jańskiego już teraz
Dziekanat:
+48 86 216 70 50
Studia Podyplomowe:
+48 668 487 741
Rekrutacja I i II stopnia:
+48 511 337 050