Język angielski w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej

Celem studiów jest przekazanie studentom praktycznych wiadomości oraz umiejętności dotyczących zarządzania środowiskiem w kontekście ochrony jego poszczególnych komponentów.

Program oparty został na zagadnieniach kluczowych, których znajomość wymagana jest od pracowników związanych z ochroną środowiska lub osób pragnących podjąć taką pracę. Słuchacze zostaną zapoznani m.in. z funkcjonowaniem środowiska w kontekście zagrożeń antropogenicznych, zasadami rozwoju zrównoważonego, ochrona wód, powietrza, litosfery, ochrona przed hałasem i promieniowaniem elektromagnetycznym, ochroną przyrody oraz funkcjonowaniem i zasadami gospodarowania na obszarach cennych przyrodniczo.

Nacisk zostanie położony na zdobycie umiejętności praktycznych m.in. dotyczących zarządzania środowiskiem w gminie i przedsiębiorstwie, ocen oddziaływania na środowisko.

Opłata miesięczna
10 x 320,00 zł = 3 200,00 zł

Studia podyplomowe przeznaczone są dla pracowników i kadry kierowniczej urzędów, administracji państwowej i samorządowej, przedsiębiorstw i podmiotów gospodarczych, instytucji branży ochrony środowiska oraz osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie zarządzania ochroną środowiska. Studia mają charakter interdyscyplinarny, dlatego też są kierowane również dla pracowników służby BHP w celu uzupełnienia i poszerzenia zakresu ich wiedzy, kompetencji i zdobycia dodatkowego zawodu.

Wykorzystywane metody kształcenia, na studiach Podyplomowych, to nie tylko klasyczne wykłady, ćwiczenia, seminaria, laboratoria, konwersatoria, ale też studia przypadków, projekty (w tym małe formy filmowe), spotkania i projekty z praktykami, praktyki w działach personalnych.

Program kształcenia na studiach podyplomowych:

• Moduł I: Podstawy ochrony środowiska i ekologii
  • Moduł II: Podstawowe komponenty ochrony środowiska
  • Moduł III: Prawno-ekonomiczne aspekty zarządzania środowiskiem
  • Moduł IV: Humanistyczne aspekty zarządzania środowiskiem
  • Moduł V: Zarządzanie środowiskiem w praktyce

• posiada wiedzę ogólną z zakresu szeroko rozumianej ekologii, współczesnych zagrożeń dla przyrody i środowiska oraz procesów i metod stosowanych w jego oczyszczaniu z organicznych i nieorganicznych zanieczyszczeń,
  • zna zagadnienia dotyczące gospodarki odpadami oraz technologiami ich przetwarzania,
  • zna zagadnienia związane z systemami zarządzania środowiskiem,
  • zna zagadnienia dotyczące aktów prawnych w ochronie środowiska, organizacji ochrony przyrody w Polsce oraz strategii edukacji ekologicznej społeczeństwa,
  • potrafi zastosować geograficzny system informacji GIS,
  • wie jak aplikować o środki na ochronę środowiska i edukację ekologiczną.